Upravit stránku

Fyzioterapie

Individuální cvičení

Individuální cvičení vede fyzioterapeut. Cvičení během několika sezení pomáhá snížit napětí svalů, ulevuje od bolesti a tím zároveň zlepšuje rozsah pohybů v kloubech a páteři. Nejčastěji jde o měkké techniky, reflexní masáž a baňkování.

Měkké techniky

Měkké techniky jsou soustavou speciálních hmatů pro obnovu napětí a pohyblivosti svalů a tkání. Přinášejí zlepšení pohyblivosti kloubů a úlevu od bolesti.

Reflexní a vazivová masáž

Jde o masáž, kterou je možné podstupovat pouze po vyšetření lékařem. Masáž podchycuje reflexní body a tak ovlivňuje vzdálené orgány, které mohou být stimulovány nebo inhibovány. Nastupují i celkové účinky na organismus, které jsou zklidňující nebo stimulující. Odezva organismu přetrvává až 48 hodin a je-li masáž provedena odborně, mívá dlouhodobé výsledky.

Baňkování

Baňkování je stará čínská technika, při které je na povrch kůže přiložena nahřátá baňka, ve které se vytvoří podtlak. Po přiložení je kůže a povrchová vrstva svalů vtažena dovnitř baňky a zároveň dojde k vydatnému prokrvení. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.