Upravit stránku

Rekondiční cvičení

Cvičení v bazénu s hydromasáží

Oblíbené a účinné cvičení probíhá v malých skupinách. Využívá se zde skutečnosti, že voda ulehčuje řadu cviků a pomáhá mobilizovat všechny svaly a klouby těla. Cvičí se v teplém bazénu, který je pouze 130 cm hluboký a je určen i pro neplavce. Bazén je opatřen podvodními masážními tryskami a hydromasážní lavicí, která nabízí relaxaci svalstva po ukončeném cvičení. Cvičení vede terapeut.

Nácvik Nordic Walking

NW je chůze se speciálními holemi, která zvyšuje fyzickou kondici. Při této chůzi je zapojeno 90% svalů v těle. NW trénuje oběhový aparát a posiluje nejen svaly dolních i horních končetin. Díky holím jsou šetrně zatěžovány kyčelní a kolenní klouby. Spotřeba kalorii stoupá až o 50% oproti normální chůzi. Počáteční lekce vede instruktor.

Jóga

V našem zařízení pracujeme s Hatha jógou. Jde o specifický systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Cílem Hatha jógy je očista těla a hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.