Upravit stránku

Elektroterapie

Magnetoterapie

Terapeutické využití magnetů má dlouhou historii. Magnetická pole mají v organismu analgetické a protizánětlivé působení, zvyšují prokrvení tkání, uvolňují spasmy, redukují otoky a urychlují hojení. Magnetoterapie využívá účinky elektromagnetického pole aplikovaného pomocí válce nebo podložky.

VAS, distanční elektroléčba

Jedná se o elektroléčebné proudy bez nutnosti přikládání kontaktních elektrod (distanční elektroterapie) s přídavným efektem fototerapie. Během terapie dochází k prohřátí hluboko uložených tkání a orgánů, zvyšuje se místní metabolismus, podporuje se vstřebávání chronických zánětlivých, poúrazových a pooperačních infiltrátů a zlepšuje se elasticita vaziva. Terapie má významné analgetické účinky.

Laser – skener

Laser je monochromatické polarizované světlo. Naši terapeuti používají neinvazivní laser s biostimulačním účinkem. Biostimulace zvyšuje prokrvení a pevnost tkání, podporuje obnovení kolagenu, urychluje regeneraci. Tento efekt se využívá v kosmetologii. Na pohybový aparát působí laser silně protizánětlivě a analgeticky. Můžeme jím také významně zlepšit zhmoždění, záněty šlach, artrózy a neuralgii.