Upravit stránku

Prachovské skály

Nádherná přírodní rezervace se nalézá severozápadně od města Jičína. Základy pro dnešní vzhled krajiny byly položeny již v období druhohor. Na konci třetihor (před 4 až 10 miliony let) vznikly působením sopečné činnosti dnešní dominanty Českého ráje - Trosky, Vyskeř, Veliš a další.

Krkonoše

Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem a jsou skutečně jedinečné svým bohatstvím. Nabízejí neopakovatelné přírodní a krajinné hodnoty.

Přehrada les Království

Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

Hrubá skála

Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.Blízko minigolfového hřiště, přímo na okraji bažantnice, jsou k dispozici tenisové kurty a hala. Veškeré potřebné vybavení lze zapůjčit.

Dětenice

Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti, a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

Kost

Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

Kuks

Leží v tichém údolí horního toku Labe, mezi městy Jaroměř a Dvůr Králové. Státní zámek je historický hospital a nikdy jako zámek vlastně nesloužil. Nedaleká přírodní galerie Betlém je proslulá množstvím uměleckých památek z doby baroka.

Sychrov

V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.Leží v tichém údolí horního toku Labe, mezi městy Jaroměř a Dvůr Králové. Státní zámek je historický hospital a nikdy jako zámek vlastně nesloužil. Nedaleká přírodní galerie Betlém je proslulá množstvím uměleckých památek z doby baroka.

Zoo Dvůr Králové

V Královédvorské kotlině je bezesporu jedinečnou atrakcí ZOO, které svým programem a počtem zvířat zaujme za každého počasí.