Upravit stránku

Fitness Laboratory

Fitness Lab

Naše fitness laboratoř je vybavena originálním sportovním povrchem, který plní funkci perfektního tlumení proti přetěžování kloubů a zároveň slouží jako nekonečný zásobník cviků díky důmyslnému systému značek a cvičebních prvků – značky pro doskoky a odrazy, matice pro rozvoj mobility i flexibility.
Laboratoř je vybavena i zrcadlovou stěnou s madlem využívanými pro posturální cvičení, spirální stabilizaci páteře či pro kontrolu pohybových stereotypů klientů.
Ve vybavení FitnessLab najdeme také magické válce podle Beranové, které slouží k rekondičním cvičením při bolestech zad a páteře.

Funkční zóna

Moderní funkční zóna se neobejde bez TRX, závěsného posilovacího systému. Dále je k dispozici systém hrazd, žebříků pro ručkování a další prvky pro zavěšení, nechybí kvalitní lano, měkké stupínky, kettlebells, medicinbaly, bosy a další pomůcky pro funkční trénink. 

Kardio zóna

Kardio zóna slouží ke zvyšování výkonnosti kardiovaskulárního aparátu a je nedílnou součástí Fitness laboratoře. Při kardio cvičení se využíváají eliptický trenažér, rotoped, stepper, cyklotrenažér a běžecký pás.

Posilovací zóna

Pro ty, kteří se soustředí na budování svalové hmoty a bodybulding je připravena posilovací zóna. Tento prostor vám nabídne posilovací lavici, posilovací stojan, kotouče, činky, multifunkční hrazdu i všestranný posilovací stroj.

Pravidla pro používání Fitness Laboratory

 • Přístup do Fitness Laboratory (dále jen FL) mají pouze klienti Spa resortu Tree of Life.
 • Veřejnost ani klienti programu Odpoledne plné odpočinku nemají do FL přístup.
 • Vstup do FL je povolen pouze osobám starším 15 let.
 • Do prostoru FL je umožněn vstup pouze v sálové obuvi se světlou podrážkou. Pokud tuto obuv nemáte s sebou, je možné si ji zakoupit na Wellness recepci.
 • Vstup do FL je klientům umožněn v čase od 8:30 do 20:00 hodin, a to pouze v době, kdy zde neprobíhají načasované procedury. O tom, zda právě probíhá procedura, budete informováni wellness recepční anebo informační tabulí u vstupu do FL.
 • Vstup do FL je zpoplatněn (vizte ceník procedur) a je k zakoupení na Wellness recepci či na Rozpisu procedur. Pokud nebude v FL přítomen trenér, nemá klient možnost využít přístroje TOTAL GYM.
 • Pokud chce klient využít přístroje TOTAL GYM, musí si zakoupit proceduru Fittness Lab v délce trvání 50 minut  (vizte ceník procedur), při které ho trenér bude provázet celým cvičením na přístroji TOTAL GYM.
 • Při cvičení ve FL je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Každý, kdo použije přístroje a pomůcky ve FL, činí tak na vlastní nebezpečí.
 • Po cvičení je každý klient povinen vrátit závaží, činky a veškeré pomůcky na určené místo.
 • Do FL platí zákaz vstupu pod vlivem alkoholu a návykových látek.
 • Celý prostor FL je monitorovaný kamerovým systémem.