Upravit stránku

Výlety

V okolí Tree of Life se nachází řada míst, která stojí za návštěvu. Safari park Dvůr Králové nad Labem s nočními safari jízdami, Český ráj s dechberoucími výhledy do krajiny, barokní perla východních Čech Hospital Kuks či nejvyšší tuzemské pohoří Krkonoše. Navštívit tato místa můžete sami nebo v rámci organizovaných výletů, které pro vás každý měsíc připravujeme:

Aktuální tipy na výlety – ČERVEN

BLÍZKÉ OKOLÍ


VALDŠTEJNSKÁ LODŽIE S NÁVŠTĚVOU KAVÁRNY (JIČÍN)

Dojezdová vzdálenost: 17 km

Poutavý výklad o historii raně barokní památky, která se nachází 2 km od centra Jičína na konci lipové aleje. Valdštejnskou lodžii jako svou reprezentativní příměstskou vilu se zahradou (nynější lodžii a park Libosad) založil Albrecht z Valdštejna, jehož rukopis je patrný napříč celou památkou. Po prohlídce můžete navštívit malebnou kavárnu Café Loggie.

EXKURZE V PIVOVARU JUNGBERG (HOŘICE)

Dojezdová vzdálenost: 10 km
V impozantních prostorách původního pivovaru uvidíte nově instalovanou pivovarskou technologii. V komentovaném výkladu se dozvíte, jak se zde vaří pivo, jaká je kapacita pivovaru a spoustu dalších zajímavých informací. Ochutnáte pivní speciály. Exkurzi je nutné předem objednat.

PŘÍRODNÍ PAMÁTKY, ZAJÍMAVÁ MÍSTA


Český ráj

Dojezdová vzdálenost: 27 km
Nejnavštěvovanější přírodní lokalita, na dosah města Jičína. Miliony let stará pískovcová skalní města, romantická údolí s rybníky, staročeské stavby, skalní hrady a zámky. Nelze zapomenout na hrad Trosky, který je symbolem Českého ráje a zároveň dominantou celého kraje.

Krkonoše

Dojezdová vzdálenost: 50 km
Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem nabízejí přírodní a krajinné hodnoty. Vyhlášená zimní střediska – Špindlerův Mlýn, Janské Lázně nebo Pec pod Sněžkou – se v letních měsících mění na místa, kde si přijdou na své vyznavači adrenalinových sportů i milovníci turistiky.

HISTORICKÉ PAMÁTKY


Jičín

Dojezdová vzdálenost: 19 km
Pohádkové město plné příjemných kaváren s řadou historických památek od gotiky po první republiku. Bývá označován za jedno z nejkrásnějších měst Česka. Návštěvu Jičína doporučujeme jako příjemné zastavení cestou do Českého ráje.

Zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Barokní zámek z první poloviny 18. století, na jehož stavbě se podílel věhlasný italský architekt Giovanni Santini, se nachází na návrší v romantických zahradách na břehu řeky Cidliny. Zámek nese název Karlova Koruna na počest návštěvy císaře Karla VI., který zámek navštívil krátce po své korunovaci na českého krále.

Barokní areál Kuks s hospitalem

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Rozlehlá bylinková zahrada, sochy Ctností a Neřestí věhlasného sochaře Matyáše Bernarda Brauna, tajemné malby Tance smrti. Návštěva barokní perly z počátku 18. století skýtá úžasný zážitek nejen pro milovníky historie, ale také architektury a výtvarného umění.

Přehrada les Království

Dojezdová vzdálenost: 21 km
Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

Hrubá skála

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.

Dětenice

Dojezdová vzdálenost: 37 km
Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti, a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

Kost

Dojezdová vzdálenost: 36 km
Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

Státní zámek Sychrov

Dojezdová vzdálenost: 53 km
V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.

VÝLETY S DĚTMI


Safari park Dvůr Králové nad Labem

Dojezdová vzdálenost: 25 km
Noční i denní vyjížďky vlastním vozem po africkém a lvím safari mezi volně se pohybujícími zvířaty, která budete mít mnohdy na dosah ruky, je neopakovatelným zážitek pro všechny. Druhá největší zoologická zahrada v zemi se zaměřuje na Afriku, což je patrné na výběru zvířat,
úpravě pavilónů i dekoracích.

Stezka v korunách stromů, Janské Lázně

Dojezdová vzdálenost: 48 km
Od kořenů do korun stromů a zpět. Jedinečné přírodní krásy Krkonoš jako na dlani z výšky 45 metrů v srdci majestátních lesů národního parku v Janských Lázních. Po návštěvě v korunách stromů se přesunete naopak do podzemí ke kořenům. Unikátní expozice vás tu seznámí s jedinečností krkonošské přírody.

Park Mirakulum

Dojezdová vzdálenost: 77 km
Vodní svět, lanová dráha nebo obří trampolíny. Lesní zoo či tajemné podzemní chodby. Tankodrom a jízdy v obrněné technice. Ráj pro děti, jedinečné zážitky pro dospělé.

Den v Liberci

Dojezdová vzdálenost: 74 km
Deset expozic v šesti podlažích, zkrátka zábava od sklepa až po střechu! IQLANDIA a IQPARK nabízí stovky interaktivních exponátů ze světa vědy a techniky. Nechybí experimenty k vyzkoušení, badatelské a science show včetně nejrůznějších workshopů. Sousedí s Centrem Babylon, největším aquaparkem s laser show v okolí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti