Upravit stránku

Ájurvédské masáže

Shirodhara – Ájurvédská masáž "třetího oka"

Je jedna z nejúčinnějších relaxačních technik stará přes 5000 let. Odstraňuje stres a nervové napětí, léčí migrény a bolesti hlavy, zlepšuje soustředění a paměť a díky stimulaci mozkových center omlazuje a zpomaluje mentální stárnutí. Při této masáži používáme speciální ájurvédský olej.

Shirobhyanga – Indická masáž hlavy

Jedna z nejefektivnějších cest k uvolnění stresu je indická masáž hlavy. Zkušeně vám namasírujeme obličejovou i vlasovou část hlavy. Zmírníme tím únavu, napětí, případně i bolest hlavy a navodíme pocit intenzivního odpočinku. Pro navození intenzivního pocitu relaxace používáme při této proceduře masážní olej.

Abhyanga - Ájurvédská tělová masáž

Tuto hluboce relaxační a regenerační masáž považuje ájurvéda za jednu z klíčových cest k dlouhověkosti. Jde o individuální hmaty a tahy až ke konečkům prstů. Masáž odstraňuje nervozitu a podrážděnost, odbourává stresové toxiny a zlepší kvalitu spánku. Během masáže se použije až litr ájurvédského oleje.

Hastha Abhyanga (masáž rukou)

Tato masáž aktivuje tzv. marma body, tedy fyzická a energetická centra našeho těla. Marma body jsou místa, kudy proudí Prána – životodárná energie Uvedená masáž stimuluje hojivé procesy, ulevuje a uvolňuje. V Indii ji hojně využívají i při artritických či revmatických bolestech. Masáž začíná jemným omytím rukou s přidáním éterického oleje, čímž navodíme vnitřní zklidnění a rovnováhu. Po peelingu s výtažky zrníček z granátového jablka následuje masáž sezamovým olejem s aktivací marmových bodů, ve kterých se usazují toxické látky, napětí a negativní emoční energie. Po jemné aktivaci marmových bodů následuje maska rukou s teplým zábalem.